Opieka specjalistyczna

Dzieci objęte są opieką logopedy i psychologa.

Działania logopedyczne obejmują:

1. Diagnozę logopedyczną (badanie mowy i sprawności narządów artykulacyjnych, badanie słuch fonetycznego, ocena głosu, słownictwa i sposobu wypowiedzi).

2. Zajęcia z dziećmi mają na celu nauczenie prawidłowego wymawiania głosek obejmują:
  • ćwiczenia oddechowe
  • cwiczenia artykulacyjne
  • ćwiczenia słuchowe
  • ćwiczenia kształtujące prawidłową wymowę, reedukacje zaburzenia
  • ćwiczenia stymulujące rozwój mowy
Zajęcia prowadzi doświadczony logopeda.
Szczegółowy rozkład zajęć grupowych i indywidualnych ustalany jest na początku roku szkolnego.

Systematycznie współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną dzielnicy Praga Południe.

Psycholog dziecięcy pełni dyżury w grupach przedszkolnych w określone dni miesiąca. Prowadzi konsultacje z nauczycielami, obserwacje dzieci, pomaga w rozwiązywaniu trudnych problemów wychowawczych, emocjonalnych i społecznych.