Sprawy organizacyjne

Rodzice akceptują :
  1. Dzieci 3 i 4- letnie po obiedzie odpoczywają na leżakach w swoich salach; przebierają się w  pidżamy; ze względów organizacyjnych nie uwzględnia się indywidualnych życzeń rodziców dotyczących czasu i formy odpoczynku np przechodzenia dzieci do innych grup na czas leżakowania.;
  2. W przedszkolu nie myjemy zębów;
  3. Organizując wycieczki korzystamy tylko z transportu autokarowego; koszty wycieczki pokrywają każdorazowo rodzice;
  4. W przypadku kiedy nauczycielki przebywają na zwolnieniach lekarskich grupy mogą pracować w skróconym czasie lub być łączone z innymi grupami.

Rodzice dbają o prawidłowe funkcjonowanie placówki:
  1. Przyprowadzają dzieci do godziny 8:30 i odbierają do godz.17:30. Dzieci odbierają tylko osoby pełnoletnie posiadające stosowne upoważnienia rodziców ;
  2. Informują nauczycieli o ewentualnych spóźnieniach;
  3. Odbierając dzieci z ogrodu starają się to robić jak najszybciej. Zbyt długie pozostawanie rodzica z dzieckiem w ogrodzie przedszkolnym dezorganizuje pracę nauczycielek.
  4. Przestrzegają zasad bezpieczeństwa: nie pozwalamy dzieciom biegać po szatni; zjeżdżać po schodach i poręczach; chodzić po meblach.
  5. Troszczą się o stan czystości skóry głowy i włosów;
  6. Podczas zebrań, uroczystości, wizyt w salach zakładają ochraniacze na obuwie.
  7. Zapewniają opiekę dzieciom na czas zebrań.
  8. Aktywnie uczestniczą w życiu przedszkola; biorą udział w : zebraniach, zajęciach otwartych, uroczystościach, konkursach, projektach;
  9. Przestrzegają terminów wnoszenia opłat za przedszkole;
  10. Na bieżąco uaktualniają dane kontaktowe.