W Przedszkolu realizujemy projekt

,, Dobry start dziecka sześcioletniego w szkole"

we współpracy z metodyk m.st. Warszawy panią Ewą Kosiorek i Szkołą Podstawową nr 60 w Warszawie.
Celem projektu jest jak najlepsze przygotowanie dzieci do rozpoczęcia edukacji szkolnej .

Nasze Przedszkole przystąpiło do programu  "Chronimy Dzieci" - program profilaktyki przemocy wobec dzieci.

"Chronimy Dzieci" to program profilaktyki przemocy wobec dzieci realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje.

Celem programu jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci oraz wprowadzenie polityki ochrony dzieci w placówkach edukacyjnych i opiekuńczych. Placówki uczestniczące w programie otrzymują ofertę i narzędzia do podnoszenia kompetencji personelu, rodziców i opiekunów w zakresie ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Ponadto dzieciom przekazywana jest wiedza na temat unikania zagrożeń oraz możliwości uzyskania pomocy i wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie www.chronimydzieci.fdn.pl

W 2015 r. rozpoczęliśmy realizację programu ,,Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy". Celem programu jest propagowanie idei zdrowego żywienia.

W październiku 2010 r. rozpoczęliśmy realizację projektu pod hasłem

,,Czyta Mama, czyta Tata. Czytać będę JA’’
w ramach akcji
"Cała Polska czyta dzieciom".

Spotkania odbywają się w poszczególnych grupach w godz.15:00 – 15:15 wg ustalonego z rodzicami harmonogramu.Rodzic (babcia, dziadek, ciocia, wujek) czyta wybraną przez siebie pozycję literatury dziecięcej .

W ramach realizowania hasła

,, Pomysł na przedszkole ”

Rodzice, pracownicy przedszkola i inne zaprzyjaźnione z naszym przedszkolem osoby podczas spotkań z dziećmi opowiadają o własnej pracy lub swoim hobby.