Programy edukacyjne

Działalność edukacyjna przedszkola oparta jest na podstawie programowej ME ( Dz.U.2016 poz 895 )
Rozporządzenie MEN z dnia 17 czerwca 2016 r.zmieniające rozporządzenie w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenie ogólnego w poszczególnych typach szkół.

Oferta programowa naszego Przedszkola uwzględnia pełny rozwój osobowości małego dziecka - intelektualny, fizyczny, społeczny i twórczy. W przedszkolu realizujemy program:

,, OD PRZEDSZKOLAKA DO PIERWSZAKA"
autorstwa I. Brody , wyd. WSiP 2016

Ożywienie procesu dydaktyczno - wychowawczego w pracy z grupą zapewnia nam stosowanie metod aktywizujących:
  • "Pedagogiki zabawy "Klanza";
  • metody Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej - polegającej na rozwijaniu logicznego myślenia i kształtowaniu pojęć matematycznych u dzieci w wieku przedszkolnym;
  • metoda Ruchu Rozwijającego - W. Sherborne - cechą charakterystyczną metody jest rozwijanie przez ruch świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego, świadomości przestrzeni i działania w niej oraz dzielenia przestrzeni z innymi i nawiązywania z nimi kontaktu;
  • elementy metody zuchowej A. Kamińskiego.

Nasze przedszkole jest placówką realizującą ideę wychowania estetycznego wyrażającą się w jednej z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym, jaką jest twórczość plastyczna.
Realizujemy ją podczas zajęć plastycznych wykorzystując różnorodny materiał, stosując różne techniki plastyczne oraz odwołując się do różnych źródeł inspiracji.