Szanowni rodzice, informujemy

RODZICÓW PROSIMY O CODZIENNE SPRAWDZANIE POCZTY E-MAIL

Szanowni Rodzice,

prosimy o kontaktowanie się z placówką telefonicznie 8:00- 16:00   tel. 810 81 88

lub kierując korespondencję na adres p250@edu.um.warszawa.pl

Szanowni Rodzice dzieci rocznik 2013

prosimy o odbieranie informacji o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej .

Informację można odbierać w Przedszkolu codziennie w godz 8:30-16:00

Szanowni Rodzice,

informujemy,że za zgodą Organu prowadzącego w przedszkolu zostają zawieszone zajęcia

od dnia 6 maja do 15 maja br.

Podstawa prawna § 18 ust. 3 rozporządzenia MEN z dnia 31 grudnia 2020 r. w sprawie bezpieczeństw i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach ( Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z póż. zm)

O terminie otwarcia placówki poinformujemy Państwa telefonicznie, e-mail oraz poprzez umieszczenie komunikatu na stronie internetowej placówki.

Szanowni Rodzice,

informujemy,że  został do Państwa przesłany list Prezydenta m.st Warszawy z dnia 30 kwietnia br o treści:

Szanowni Państwo, Rodzice warszawskich przedszkolaków

,,29 kwietnia br. na konferencji prasowej pan Premier Mateusz Morawiecki poinformował o otwarciu z dniem  6 maja żłobków i przedszkoli.

Jednak , zgodnie z wytycznymi przedstawionymi podczas konferencji ostateczna decyzję o otwarciu przedszkola powinien podjąć samorząd ,

umzględniając rekomendacje Głownego Inspektora Sanitarnego i Ministra Edukacji Narodowej.

Decyzja o otwarciu przedszkoli zapadła nagle, nie była konsultowana z samorządami. Czas w jakim podjęto decyzję oraz przerzucenie przez rząd

odpowiedzialności na samorządy i dyrektorów placówek jest nieodpowiedzialne. Nie mamy odpowiednich instrumentów pozwalających ocenić czy

sytuacja w m.st. Warszawie jest bezpieczna , nie posiadamy również odpowiednich służb mogących wspomóc nasze przedszkola w organizacji

pracy w czasie pandemii. Żaden dyrektor przedszkola ani pracownik samorządowy nie jest ekspertem w zakresie chorób zakaźnych.

Jako samorząd stanęliśmy wobec niezwykle trudnej i odpowiedzialnej decyzji.Do warszawskich przedszkoli uczęszcza blisko 57 tys. dzieci.

Pracuje w nich blisko 13,5 nauczycieli i pracowników. To ich zdrowie i bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu.

Wytyczne przedstawione przez ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego sa bardzo ogólne. Budzą wiele wątpliwości

dotyczących właściwych warunków pozwalajacych zapewnić bezpieczeństwo dzieci i pracwoników.

Rozumiejąc,że w związku z wprowadzeniem II etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 częśćz Państwa zobowiązana będzie wrócić do

obowiązków zawodowych, pilnie zwróciliśmy się do Premiera RP z apelem o doprecyzowanie zasad organizacji opieki w przedszkolach i

przygotowanie aktu prawnego stanowiącego jednolity wykaz działań niezbędnych do zapewnienia bezpiecznych warunków organizacji opieki.

Szanowni Państwo, tu chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo 73 tysięcy warszawskich dzieci, ich rodziców i opekunów, oraz zdrowie i bezpieczeństwo

ponad 16 tys  pracowników żłobków i przedszkoli. Przerzucanie na dyrektorów placówek i organy prowadzące, nie tylko nie tylko zapewnienia

warunków sanitarnych ale i ich określenia jest niedpowiedzialne.Nikt z nas, żaden dyrektor placówki nie jest ekspertem od koronawirusa.

Zwracam uwagę,że trudno wymagać od małych dzieci przestrzegania reżimu santarnego ,w tym zachowania wymaganej odległości,noszenia

maseczek,stąd też rodzice muszą mieć pełną świadomość pdpowiedzialności za potencjalne negatywne skutki podjętej decyzji.

Każda podjęta decyzja,lub jej brak może skutkować zagrożeniem bezpieczeństwa i dastycznycm wzrostem liczby zachorowań. Rodzice winni mieć

pełną wiedzę i świadomość ryzyk związanych z posłaniem dziecka do żłobka lub przedszkola.

Wszystkich Państwa pragnę zapewnić, że wraz z uzyskaniem szczegółowych wytycznych sanitarnych podejmiemy wszelkie możliwe działania , by

najmłodsi warszawiacy mogli jak najszybciej skorzystać z opieki w naszych przedszkolach w bezpiecznych dla nich warunkach."